• ACROBAT 2X
  • Acrobat 2X Hakkında Teknik Bilgi
  • Teknik Özellikler Tablosu
  • Resim Galeri
  • Video Galeri

ACROBAT 2X FIRÇASIZ ARAÇ YIKAMA MAKİNESİ

ACROBAT 2X tip fırçasız otomatik araç yıkama makinamız, araba ve tesis sabit yıkama köprüsü üstten hareketli olarak çalışan yeni nesil sistemdir. Sistem, fırçasız (temassız) araç yıkama makinası olarak tasarlanmıştır. Fırçasız araç yıkama kalitesindeki en yüksek verimi elde etmek için son derece teknolojik donanımlarla dizayn edilmiştir.
Acrobat 2X Araç Yıkama Makinası, Hızlı ve ekonomiktir.
Makinenin otomasyon dahilinde çalışması, PLC bilgisayar kontrolü ile sağlanmaktadır. Kullanımı kolay, işletim ve bakım maliyetleri düşüktür. Konstrüksiyon yapısının tasarımı ve teknolojisi sayesinde en dar alanlara da montaj edilir. Sisteme farklı yıkama usullerini uygulayabilen aksesuarlar ilave edilebilir.
İşlem özelliklerine göre farklı yıkama programlarına sahiptir. (işlem süreleri min. 2,5 max. 6 dk arasındadır.) 2.20 cm yüksekliğe ve 2.20 cm genişliğe kadar olan tüm araçları (binek, van, jip, minibüs vb.) isteğe göre şekillendirilen yıkama seçenekleri ile yıkayabilir ve kurutabilir.
Sistem teknolojisi sayesinde altı eksende hareket edebilme kabiliyetine sahiptir. Hareketli yıkama kolları, köpük serme sistemi ve yüksek basınçlı yıkama sistemi 3D (üç boyutlu) özelliklidir. Yıkanan aracın profil yapısına göre tüm sistemler otomatik olarak yön değiştirme ve yüzey algılama özelliğinde olduğundan araçların önü, arkası, yan yüzeyleri ve üst dam kısımları yüksek kalitede yıkanmaktadır.
Sisteme bağlı Tüm hareketler değişik hız seçeneklerine sahip inverter (hız-frekans ayarlayıcı) kontrol üniteleri ile sağlanmaktadır. Tüm metal aksamlar sıcak daldırma galvaniz kaplama metodu ile paslanmaya ve korozyona karşı korunmuştur, galvaniz kaplı yüzeyler elektrostatik boya ile kaplanmıştır.
ACROBAT 2X TEKNİK VERİLER BİRİM ACROBAT 2X
Makina Genişliği mt. 4,20
Makina Yüksekliği mt. 3,20
Max. Araç Yıkama Yüksekliği mt. 2,20
Tesis Uzunluğu (tüm donanımlar dahil) mt. 15
İşlem Hızı min. 3 - 5
Jet Pompa Su Basıncı Bar 100 / 200
Makinanın Kurulu Gücü kW. 3
Hava Basıncı Bar 6
Hava Sarfiyatı min 20
Besleme Su Basıncı bar 3,5 / 4
Tesis Su Sarfiyatı lt 180-250
Tesis Elektrik Sarfiyatı kW 0,75 / 2,50
Standart Voltaj V 400+-10%-hz50-60
Yalnızca yıkama için Kurulu Güç kW 35
Yalnızca Kurutma için Kurulu Güç kW 33
Tüm Üniteler Dahil Kurulu Güç kW 75
Kimyasal Köpük Sarfiyatı araç 35
Kurutucu Cila Sarfiyatı araç 20
ACROBAT 2X Fırçasız Otomatik Araç Yakama Makinası Video Görüntüleri