• TÜNEL TİP Otomatik Araç Yıkama Makinası
  • Ürün Hakkında Teknik Bilgi
  • Teknik Özellikler Tablosu
  • Resim Galeri
  • Video Galeri
TÜNEL TİPİ OTOMATİK ARAÇ YIKAMA MAKİNASİ HAKKINDA TEKNİK BİLGİ

Tünel tipi makinalar tesis sabit araç hareketli sistemledir.

Tesis girişindeki konveyör bant üzerine aracın bırakılması ile yıkama işlemi PLC bilgisayar kontrollü ile bir otomasyon dizini dahilinde otomatik olarak devam eder çeşitli yıkama evrelerinden geçen araç son olarak kurutma kemerinden geçerek tesis dışına tüm işlemleri tamamlanmış olarak bırakılır.

Konveyör Tünel tipi bu makinalar seçilen modeline göre 220cm, 250cm ve 290 cm yüksekliklere ve 220 cm genişliklere kadar olan araçlara seri ve yüksek bir verimlilikle yıkama ve kurutma uygulayabilmektedir. Saatte 30 ile 45 araca şampuan, köpük ve cila uygulayarak çok kaliteli yıkama ve kurutma işlemi yaptırır. 2*3 HP' lik araç üst profilini takip eden fanlar ve 2*5.5 HP' lik sabit yan fanlar ile araçlara çok etkin kurutma işlemi yaptırmak mümkündür

İşletmecilerin makine seçimindeki isteklerine göre tesis boyu 9mt. den başlayarak seçilen opsiyonel ekipmanların sisteme ilave edilmesi ile  25mt. ye kadar çıkabilmektedir.

Tesise peş peşe araç alınma süreleri dijital display operatör paneli üzerinde slayt gösteri olarak gösterilmektedir.dijital ekran sayesinde tesis içerisindeki aracın hangi aşamada olduğu ekrandan rahatlık izlenebilir.
Ayrıca, Dijital display ekranda makinada oluşacak arızaları gösteren Türkçe uyarı sistemi ile noktasal arıza tespiti yapabilme imkanı da bulunmaktadır.
Makinada bulunan tüm fırçalar güç baskı kontrollüdür.

Profil takibi ile araçların karasörü nü çok yakın mesafeden  takip ederek kurutabilen yatay kurutma ve sabit yan kurutma üniteleri sayesinde kurutma işleminde yüksek verim alınmaktadır.
Konveyör bant iki farklı hız seçeneğine sahiptir, ikinci hız seçeneği tesisin yoğun olduğu zamanlarda daha seri yıkama işlemi içindir.

7 FIRÇALI NEW-AGE ZEPHYR X5 STANDART EKİPMANLAR
Gövde Rengi Ral 7035 (Kirli Beyaz)
Konveyör Uzunluğu 15 Mt.
Yatay Fırça Bloğu 1 Ünite
Dik Fırça Bloğu 2 Ünite  (4 Adet )   1 Ünite Swing Sistem 1 Ünite Arabalı Sistem
Açılı Etek Yıkama Fırçaları 1 Ünite  (1 Adet Sağ 1adet Sol)
Üst Kurutma Ünitesi 1 Ünite (1 Adet) Profil Takibi
Yan Kurutma Ünitesi 1 Ünite (1 Adet Sağ 1 Adet Sol)
Yüksek Basınçlı Ön Yıkama Kemeri 1 Ünite (1 Adet Sağ 1 Adet Sol)
Şampuan Serme Kemeri 1 Ünite
Durulama Kemeri 1 Ünite
Ön Yıkama Kemeri 1 Ünite
Trafik Lambası 1 Set (Çıkış)


Tünel Tipi Otomatik Araç Yıkama Makinası Video Görüntüsü